KÜÇÜK EV ALETLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ.
3.9 (77.14%) 7 votes

Yaşam alanlarımızın en önemli parçası hayatımızı kolaylaştıran 

kendisi küçük işlevi büyük ev aletleridir. Bu aletleri satın alırken

dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardir.küçük ev aleti alırken sadece fiyatına ve teknik özelliklerine bakmak yeterli değildir.,

Az enerji harcayanlar herzaman bir adım öndedir.

Mesela tost makinası alırken tabanı kolay çizilmeyen,teflon yada

döküm olmalıdır.çıkarılabilir olması temizliğinde kolaylık sağlar.

Ayaralanabilir ısı ayarı tot ekmeğinin kıtır yada yumuşak olmasında veya kaşarın hızlı erimesindeetkilidir.Yalnız tost makinesinden ızgara vazifesi de bekliyorsanız daha büyük nodeller işinizi kolaylaştırır.Kapağı 180 derece açılıp yatay bir biçimde ızgara olarak kullanabilecek modeller kullanıcıyı fazladan ızgara almak derdinden kurtaracaktır.

İlk kullanımda tost makinesinden hafif bir koku gelebilir.Bu durum 

kısa sürede ortadan kalkar.Yıkanabilir tost makinesi herzaman en idealidir.

 Gelelim diğer küçük ev aleti olan ütülere ;özellikle bebeği olan veya sık takım elbise kullananlar için ütü kalitesi cok önemlidir.

Haftada 2 veya 3 kez ütü işiniz oluyorsa buhar kazanlı bir ütü işinizi epeyce kolaylaştıracaktır.Ütü alırken diğer bir önemli nokta ise ütünün tabanıdır.seramik tabanlı ütüler kumaşta rahatça kayar ve yapışma ve çizilme yapmaz.

Tabandaki buhar veren gözenek sayısı nekadar çoksa kırışıklıları gidermek okadar kolaylaşır.

Olası kazaları ve yanmaları önlemek için otomatik kapanan ütüler tercih edilmelidir.

Kablosuz ütülerde ise kablo çıkarılınca sogumaya başlar ve tekrar

ısıtmak zorunda kalırsınız.Kazanlı ütülerde ise  her kullanımdan sonra su tankını boşaltmak gerekir.Birde seyehat için küçük pratik ütüler vardır.Fiyatı ve boyutu acısından cazip gözüksede fazla kullanmaya uygun değillerdir.

 

Mutfaklarımızın yardımcısı olan küçük ev aletleri ise rondolar,mikserler ve su ısıtıcıları yani kettle’lardır.

Çokuzun zaman önce geleneksel yaptığımız çoğu şeyi artık modern aletleri kullanarak yapıyoruz.Mesela su ısıtıcıları bulaşık yıkarken,kahve çay,makarna yaparken ihtiyaç duyduğumuz sıcak suyu ısıtıcı sayesinde çok kısa zamanda ulaşabiliyoruz. 

 

 

Son olarakda  kişisel bakımımız için kullandığımız bayanların diğer bir  yardımcısı düzleştirici ve maşalardan bahsedelim.Fönden sonra saçlarınızın kabarıp bozulmasını istemiyorsanız makinanızın saçlarınızı kırmamasına ve ısıyı eşit dağıtmasına dikkat etmelisiniz.

Buyüzden makinanın tabanının seramik,nano silver veya turmalin kaplama olmasına dikkat edin.Seramik ısının eşit dağılımını sağlar,nano silver bakteri oluşumunu önler,turmalin ise iyon salgılar ve saçın parlaklığına katkı sağlar. 

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir