program ağacı
TÜRKİYE’de Yazılımcı Olmak
5 (100%) 1 vote

Merhabalar size YAZILIMCI olmanın ülkemizdeki durumundan bahsedeceğim. Öncelikle neden yazılım;

  Yazılımcı olmak bir ayrıcalıktır normal insanlara göre daha çok düşünür ve daha yaratıcı fikirler ortaya koyarsınız. Yazılımcı olmak istiyorsanız üst düzey zekaya sahip olmanıza gerek yok düşünmeniz, araştırmanız, ve azimli olmanız yeterlidir. Üst düzey okullarda okumanıza da gerek yok bir amacınızın olması ve o amaç için çalışırsanız sizde üst düzey bir yazılımcı olabilirsiniz.

ÜLKEMİZDE YAZILIMCIYA VERİLEN DEĞER 

Ülkemizde yazılımcıya verilen değer yazılımcının projesine verdiği değerdir aslında. Siz işinizi ne kadar severseniz ve yaratıcı fikirlere sahip olursanız iş bulma konusunda da çok rahat olursunuz ki zaten yazılımcılar iş bulma  konusunda çokta zorlanmazlar çünkü yazılımcıların kendi ütopyaları vardır ve kendi işlerini kendileri yaparlar sabır ve gayret sonucunda yapılmayacak bir şey yoktur. Yazılım sektöründe çok para kazanabilirsiniz nerede olursanız olun. Bilginiz ve ilginizin olması yeterli olacaktır.

YAZILIMDAN BİLGİ KAZANMAK İÇİN HANGİ DİLLERİ ÖĞRENMEMİZ GEREKİR

Bir çok kişinin kafasına takılan bir sorudur bunun için sizlere şunları söyleyeyim. Yazılımı bir deniz olarak düşünelim ve siz üstünde bir sandal olun sandalın yönünü nereye çevirirseniz o tarafa ilerlersiniz. Para kazanmak için hangi dili bilmem gerek diye sorgulamayın ne yapmam gerek diye sorgulayın zaten gerisi gelecektir. Öncelikle kendinize bir proje hazırlayın ve o proje de neyi öğrenmeniz gerekiyorsa onu öğrenin. Kendimden örnek verecek olursam ben bu işe küçük bir bahis sitesiyle başladım bunun için php öğrenmem gerekiyordu öğrendim sonrasında java ile süsledim veritabanı için sql bilmem gerekiyordu sql öğrendim sonrasında Asp.net,  C++, Unity 3d, C# (Masaüstü Programlama), Javascript (jquery), Android Studio gibi programlama dillerini de öğrendim. Yazılımcı olmak için bir amacınız olması lazım ve o amaca ulaşmak için çaba, gayret ve azim bu şekilde hareket ederseniz  sizde iyi bir yazılımcı olursunuz ve çok paralar kazanabilirsiniz.

Popüler Olan 10 Yazılım Dili

  1. JAVA
  2. C
  3. C++
  4. PYTHON
  5. C#
  6. R
  7. PHP
  8. JAVASCRİPT
  9. RUBY
  10. MATLAB

 

Bu diller hakkında detaylı bilgi sitemize eklenecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir