WordPress Sitenizi İki Adımda Doğrulayın Ve Sitenizi Koruyun
Konuyu Oyla

WordPress Sitenizi İki Adımda Doğrulayın Ve Sitenizi Koruyun

WordPress, Dünya üzerinde en çok kullanılan ücretsiz bir sistemdir. Dünya üzerinde büyük çaplı WordPress saldırıları gerçekleşmektedir. Yapılan bu siber saldırılar, sitenizi ele geçirmek için yapılmaktadır. Bu nedenle sitenizin güvende olduğunu bilmek, sizi rahatlatacaktır. Google’ın sunmuş olduğu iki adımda doğrulama ile sitenizi artık güvende tutabilirsiniz. Peki, bu doğrulama nasıl gerçekleşir?

Google iki adımda doğrulama sizden, WordPress şifrenizi ve kullanıcı adınızı girmenizi isteyecektir. Daha sonra akıllı telefonunuza gelen geçici şifre ile sitenizin güvenliği artacaktır. Sitenize gelen saldırılara karşı koruma sağlarken aynı zamanda da, hesabınızın çalınması durumunda hesabınızı geri alabilmek için olanak sağlamaktadır. Şimdi beraber hesabınızı doğrulayıp, güvence altına alalım.

-Google iki adım doğrulamasını uygulamak için, öncelikle sitenizin yönetim paneline giriş yapın. Eklentiler – yeni ekle den ‘Google Authenticato’ uygulamasını aratıp, kurun. Kurulan eklentiyi ardından etkinleştirin.

-Akıllı telefonlarınızın uygulama menüsünden ‘Google Authenticator’ uygulamasını indirip kurun.

-Telefonunuza kurulan Google Authenticator uygulamasını açın ve yeni bir hesap oluşturun.

-Açılmış olan ekranda ‘Barkod Tarayın’ seçeneğine dokunun.

-Şimdi sitenizin yönetim panelinde bulunan Kullanıcılar – Profiller ekranında alt köşede bulunan ‘Show/Hide QR Code ‘ seçeneğine tıklayarak, barkodun görünmesini sağlayın.

-Şimdi son işlem olarak, akıllı telefonunuzdan Google Authenticato açın ve barkodu taratın. İşte bu kadar kolay. Sitenizin yönetim panelinin giriş kısmında artık Google Authenticator şifresi istenilecektir. Şifrenizi girerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Web siteleri adeta tamamen WordPress sistem ile donatılmaktadır ve bu anlamda da gerçekten bu güne kadar üretilen en iyi geliştirici açık kaynak CMS sistemlerden birisidir. Eklentiler temalar ile daha güzel bir noktaya gelen bu CMS sistem sayesinde artık kendi firmanızın sitesini üretmek ya da satış yapabileceğiniz bir sanal web dükkan kurmak oldukça basit bir hale gelmiştir. Hemen sizler de sadece tek tıklama ile birlikte kendi sitenizi kurabilecek ve bu anlamda da muhteşem bir şekilde sayfalarınızı oluşturarak maddi kazançlarınızı elde etmeye devam edeceksiniz. WordPress her geçen gün daha güvenli ve daha güzel bir konuma gelerek birçok kullanıcılara destek vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir