Wowza Media Server Nedir ?
5 (100%) 2 votes

Wowza Media Server Nedir ?

Kullanımı Son Zamanlarda Oldukça Artan Wowza Media Server Nedir ?
Bu Yazımızı Okuyan Arkadaşlara Öncelikle Uyumamaları İçin Güzel Bir Şarkı Açmalarını Rica Ediyorum.Şayet Uzun Bir Konu Ama Bu Yazımızda Sadece Kabasını Alıcaz 🙂

Wowza Media Server Nedir ?
Wowza Video Veya Canlı Yayın Dağıtmaya Yarıyan Profesyonel Bir Paneldir.Nasıl Blogcuların Paneli WordPress İse Yayıncıların Paneli Wowza’dır.Gerek Api Desteği Gerek Yarı Açık Kaynak Dosyaları İle Yayıncılara Büyük Olanak Sağlayan Sistemdir.
Yayını Farklı Türlere Çevirerek Dağıtabilirsiniz.(Örn: Rtmp,m3u8,f4m…)Bu İşlevselliği Dünya Genelinde Sağlayan 3-5 Sistemden En Çok Tercih Edilenidir.Videoları İstediğiniz Yayınınıza Yollayabilir,İstediğiniz Yayını İstediğiniz Şekilde Yayınlıyabilirsiniz.
Türkiye’de Kaynakları Çok Azdır.Dünya Genelinde 25 Temsilcisi Gibi Bir Durum Varken Kaçınılmazdır Bu Durum Aslında.
Özellikle Türkiye’de Çoğu Kişi Nasıl İşlediğini Bilsede Nasıl Kullanılacağına Dair Basit İşlemler Hariç Bilgi Sahibi Değildir.Wowza Media Systems Bu Durumun Farkında Ve En Büyük Sorun Olarak Görmektedir,Birçok Yerde Platformlar Konferanslar Eğitimler Düzenlemektedir.Makaleler,Bloglar,Forumlar Açmaktadır.Tahminimizce Ortalama Önümüzdeki 2 Yıl İçerisinde Temsilcileri Neredeyse Bir Programlama Dili Kadar Artacak Ve Yayılacaktır.

Wowza Fiyatları Nasıl ?
Gayet Pahalıdır 🙂 Kanal Başı $149 Gibi Bir Ücret Söz Konusudur.Lisansları Aylık $95 Bulmaktadır.Hal Böyle Olunca Temsilcisi Olacak Varsada Olmuyor Tabikide.Fiyatına Göre Denk Bir İşlevselliği Ve Kalitesi Mevcuttur.

Wowza Hakkında
İnternet Üzerinden İzlediğiniz Maç,Kanal,Dizi v.b Canlı Yayınlara Baktığınızda Dönün Bir Daha Bakın Onun Arkasında Wowza Var İse 25/1 Var Demektir.Konuyu Öğrenmek İsteyen Arkadaşlar İçin Wowza’nın Destek Sayfasını Atıyoruz.Eğer Yeterli Bilgi Sahibi Olur İse Bize Bir Makale Göndermesini Rica Ediyoruz 🙂
Wowza Media Software

Türkiye’nin Dolar Kurları Baz Alınarak Baktığımızda Wowza Hakkında Soru Alamıyoruz 🙂 Tek Bildiğimiz Bir Çok Büyük Firmanın Kullandığı Ve O Kadar Açık Ve Net Makaleler Olduğu Halde 25 Temsilcisinin Bulunduğudur.
Bu Arada Türkiye’de 1 Adet Temsilci Bulunmakta.Bloğunda Kar Amacı Güderek Sadece Yapabilirim Şeklinde Paylaşımlar Yaparak Türkiye’nin Canlı Yayın Sektöründe Gelişmesine Büyük Katkıda Bulunmuştur 🙂 Kendisini Buradan Kutluyoruz Ve Başarılarının Devamını Diliyoruz.

Bir Kaç Görsel İle Destekliyelim Bence Makalemizi.
wowza software
Yukarıdaki Görselde Başta Anlattığım Bir Kameramanın Çekimi Sonrası Yaşanan Algoritma Görülmektedir.
wowza media server
Buradaki Görselde İse Daha Ayrıntılı Sunulmaktadır Platforumlar.

Not:Kamera Sistemlerinde Kullanımı Kolay Ve Rahattır.Farklı Platformlarda Geliştirmek İsteyenler İçin Destek Sayfasında İşlevselli Makaleler Bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir